Lokale afdelinger

Herunder findes adresser og telefonnumre for de lokale afdelinger.

Alle tilknyttede medlemmer til de lokale afdelinger er inddelt efter landsdel.

Afdelinger:

Nordjylland

Østjylland

Midt- og Vestjylland

Afdeling SYD

København

Afd. Sjælland

Lolland-Falster

Bornholm

Nordjylland


Formand
Jens Melgaard
Aalborgvej 47, Mou, 9280 Storvorde
Tlf.: 50516151 / 9831 1715 / 23 38 99 02

Email: nordjyll@danskformand.dk

Email: melgaard@waoomail.dk

 

Næstformand

Jan Leon Madsen
Sønderskovej 194 Hals, 9362 Gandrup
Tlf.:9825 0044/ 60800409
Email: korupleon@gmail.com

 

Kasserer
Knud J. Kristensen
Degnelodden 18, 9370 Hals
Tlf.: 98 25  20 32 / 20 24 74 63

Email: k.j.kristensen@stofanet.dk

Sekretær
Erling Simon Pedersen
Perikumvej 11, 9440 Åbybro
Tlf.: 98 88 33 01 / 40 34 65 44
Email: gs@turbopost.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Karsten Kristensen

Bakkegårdsvej 3

9640 Farsø

98632545

Mobil. 24419301

Karsten@nordkabel.dk


 

Østjylland

Formand
Leo Kristoffersen
Niels Bohrsvej 14, 8920 Randers NV
Tlf.: 5051 6152 
Email:  leo.kristoffersen@odder.dk

Email: randers@danskformand.dk

Næstformand
Lars Knudsen
Niels Bohrsvej 15, 8920 Randers NV
Tlf.: 41166766 
Email: lkn@vam.dk

Kasserer
Ulrik Von Benzon
Niels Ebbesensvej 16, 8920 Randers NV
Tlf.: 86433450 
Email: ub@randers.dk  

Bestyrelsesmedlem

Morten Aabo

Rugmarksvej 1, 8462 Harlev

Tlf.: 40 94 37 48

Email. moaa@aarhus.dk

 

Sekretær
Niels Ole Laursen

Randersvej 450, 8200 Aarhus N.

Tlf.: 21 85 81 10

Email: niels-ole@schoeler-laursen.dk


Midt- og Vestjylland

Formand

Vagn Nordentoft
Hedeskrænten 31, 8800 Viborg
Tlf.: 5051 6153
Email: midt-vest@danskformand.dk

 

Næstformand

Fredrik Sørensen
Jens Globs Alle 10
7790 Thyholm
Email: fs@thyholm.dk

 

Kasserer

Søren Laursen
Jelsvej 4
8600 Silkeborg

 

Bestyrelsesmedlem

Kristian F Boller
Møllestien 2
7850 Stoholm


Bornholm

Formand

Bjarne L Andersen
Skovbrynet 1, 3770 Nexø
Tlf. 5051 6156
Email: bornholm@danskformand.dk

 

Kasserer

Jørn Myhre

Tlf. 56925028

Email.: joern.myhre@brk.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Flemming Kristensen

Åløsevej 16, Østerlars

3760 Gudhjem
Email: famkrist16@gmail.com


 

Afdeling SYD

 

Formand

Otto Pedersen

Sundkobbel 14, 

6300 Gråsten

Tlf.: 21 25 11 22 

E-mail: ovp@aabenraa.dk

 

Kasserer

Knud Egeskov
Østergade 5,

7160 Tørring

Tlf.: 75801227 / 22505888

E-mail: Knud.egeskov@gmail.com

Bestyrelsesmedlem

Per Davidsen
Baggesens Alle 119
6700 Esbjerg
Tlf.:27 24 13 62

E-mail: pd551@hotmail.com

Bestyrelsesmedlem

Hans Ole Nielsen

Saturnvænget 21

6710 Esbjerg V

Email: hop@esbjergkommune.dk

Bestyrelsesmedlem

Sigurd Smidt
Kragelundvej 13, Kragelund

6740 Bramming
Tlf.:75101494

E-mail:evasigurd@bbsyd.dk



 

Lolland-Falster

Formand

Lars Hansen
Østervang 6, 4990 Sakskøbing
Tlf. 5470 7440
Mob. 5051 6150 / 3012 9560
E-mail: lehansen@post.tele.dk

 

Næstformand

Per Dvinge
Skibbrostræde 4, 4880 Nysted
Tlf.: 5487 1585
E-mail:hpdvinge@gmail.com

 

Bestyrelsesmedlem

Niels Ottosen

Ahrendtsgade 11, 4871 Horbelev
Tlf. 544 5317
E-mail: nv.ottosen@wanadoo.dk

 

Kasserer

Afdelingsformanden.


København

 

Kontakt Hovedkontoret



 

Afd. Sjælland

 

Formand

Keld Klausen Dahl
DFF, Eliasgade 10, 2300 København S
Tlf. 5051 6161
Email: kelddahl1@hotmail.com

 

Næstformand

Per Tofte Johansen

Bisserup Bygade 25

4243 Rude

55 45 91 20 / 40 30 59 61

Email: ptjo@privat.dk

Kasserer

Mikael Hansen
Stendyssevej 39, 4171 Glumsø
Tlf.: 41 770 680
Email:merthhansen@yahoo.dk

 

Bestyrelsesmedlem

Knud Petersen

Nyheder

Fra 1. juli bliver det lovpligtigt at anmelde arbejdsulykker digitalt på Arbejdstilsynets hjemmeside
Læs mere...

Nyhedsservice

 

* Obligatorisk felt